Kompenzátory vztlaku CATFISH

Název CATFISH® je obchodní označení křídel společnosti ANHINGA. Nabízíme křídla CATFISH® v mnoha variantách, od křídel pro jednu láhev, přes křídla pro dvě a více lahví, křídla pro SCR/CCR rebreathery i speciální křídla určená pro jeskynní potápění, typu sidemount. Všechna naše křídla, včetně těch nejmenších, jsou vyráběná stejným technologickým postupem, jsou vždy alespoň dvouplášťová, skládají se z vnějšího obalu a z jedné nebo dvou vnitřních duší. Toto řešení jsme zvolili hlavně z důvodu zajištění vysoké spolehlivosti a tím i maximální bezpečnosti při potápění. Každé křídlo je složeno z alespoň dvou vrstev, jednoho či dvou inflátorů a jednoho až dvou vypouštěcích ventilů. Některá křídla mají dvě nezávislé vnitřní duše (a také dva inflátory a vypouštěcí ventily).

Všech křídla CATFISH® mají vnější obal vyrobený z materiálu DILAMININÁT. Jedná se o na zakázku vyráběný, vysoce kvalitní a odolný materiál. Dilaminát se skládá ze dvou Nylon-cordura vrstev, s rozdílnými vlastnostmi a funkcemi. Vnější vrstva je vysoce mechanicky odolná proti oděru, nereaguje na suché (velcro) zipy, slouží jako mechanická ochrana křídla. Vnitřní vrstva Dilaminátu je velmi hustě tkaná a má za úkol ochranu proti průpichu křídla.
Materiál vnitřní duše je označován jako Textane 210/290 s PUR fólií, to znamená opět dvě vrstvy materiálu. Vnější Textane látková vrstva slouží opět jako mechanická ochrana, vnitřní PUR fólie je plynotěsná. Každá vnitřní duše CATFISH® je vysokofrekvenčně svařovaná a individuálně tlakově testovaná.
Křídla CATFISH® se tedy skládají vždy ze čtyř vrstev materiálů s různými vlastnostmi, ve výsledku zajišťují maximální bezpečnost a odolnost.

Každé křídlo CATFISH® obsahuje alespoň jeden vysoce spolehlivý inflátor, křídla se dvěmi nezávislými vnitřními dušemi obsahují inflátory dva. Pro naše křídla používáme pouze vysoce kvalitní evropské inflátory, vnější ovládací prvky i vnitřní mechanismus je kovový. Hlava inflátoru je chráněná gumovým pouzdrem, zlepšuje tak i spolehlivost ovládání. Délka vrapové hadice je 40cm.
Na každém křídle je také alespoň jeden vypouštěcí ventil, s funkcí automatického odpouštění při přetlaku 0,25 baru. Stejně jako inflátory, jsou i ventily vyráběné v EU, z vysoce kvalitních materiálů. Na přání je možné na naše křídla doplnit další vypouštěcí ventily (křídla se dvěma vnitřními dušemi obsahují ventily dva).

Na každém křídle CATFISH® (s výjimkou křídel typu sidemount a pro rebreathery) jsou na středovém popruhu dva páry kovových průchodek pro šrouby skruží dvou láhví (twinu) nebo adaptéru pro jednu láhev. Většina naší konkurence nabízí pouze jeden pár průchodek, my umožňujeme našim zákazníkům volbu výšky křídla na postroji. Všechna křídla pro jednu láhev, kruhové křídlo R21 a všechna křídla pro dvě láhve T(D)xx mají ve středové části další otvory pro popruhy na láhve. U křídel pro dvě láhve toto umožňuje snadné uchycení dvou nezávislých lahví pouze za pomoci popruhů, pokud je toto zapotřebí.
Křídla CATFISH® jsou vysoce hydrodynamická, jsou navržena tak, aby při pohybu ve vodě kladla minimální odpor a tím snižovala fyzickou zátěž a spotřebu plynů při potápění. Tvar našich křídel je navržený pro všechny nejrozšířenější evropské ocelové (Vítkovice, Apolda, Faber ap.) nebo duralové (Luxfer ap.) láhve.
Samozřejmostí u křídel CATFISH® je evropská certifikace CE (certifikát ČSN EN 1809), prokazující bezpečnost a spolehlivost našich výrobků. Křídla CATFISH® jsou vyráběna v České republice a pouze z českých nebo evropských materiálů a komponentů.

Křídla pro rebreathery
Kód: CCR21
Barva: černá
Cena: 9.478,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH® CCR21 z dilaminátu pro rebreathery, se vztlakem 210N (kompenzace až 21kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.Křídla pro dvě láhve (dvojče, twin)
Kód: T17
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH® T17 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 170N (kompenzace až 17kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: F17
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH® F17 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 170N (kompenzace až 17kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: T21
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH® T21 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 210N (kompenzace až 21kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: F21
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH® F21 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 210N (kompenzace až 21kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: R21
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové kruhové křídlo CATFISH® R21 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 210N (kompenzace až 21kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: C21
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové kruhové křídlo CATFISH® C21 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 210N (kompenzace až 21kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: T25
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH® T25 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 250N (kompenzace až 25kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: F25
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH® F25 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 250N (kompenzace až 25kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: T30
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 8.402,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH® T30 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 300N (kompenzace až 30kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: F30
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 8.402,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH® F30 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 300N (kompenzace až 30kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: TD21
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 12.935,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové a dvoudušové křídlo CATFISH® TD21 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 250N (kompenzace až 25kg zátěže). Je vybaveno dvěma spolehlivými inflátory s délkou 40cm a dvěma vypouštěcími zadními ventily

Kód: TD25
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 12.935,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové a dvoudušové křídlo CATFISH® TD25 z dilaminátu pro dvě láhve, se vztlakem 250N (kompenzace až 25kg zátěže). Je vybaveno dvěma spolehlivými inflátory s délkou 40cm a dvěma vypouštěcími zadními ventily

Kód: TD30
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 13.545,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové a dvoudušové křídlo CATFISH® TD30 z dilaminátu pro dvě láhve se vztlakem 300N (kompenzace až 30kg zátěže). Je vybaveno dvěma spolehlivými inflátory s délkou 40cm a dvěma vypouštěcími zadními ventilyKřídla pro jednu láhev (single) - 7.792 Kč s DPH
Kód: R12
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové kruhové křídlo CATFISH® R16 z dilaminátu pro jednu láhev, se vztlakem 120N (kompenzace až 12kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: S16
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH® S16 z dilaminátu pro jednu láhev, se vztlakem 160N (kompenzace až 16kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: R16
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové kruhové křídlo CATFISH® R16 z dilaminátu pro jednu láhev, se vztlakem 160N (kompenzace až 16kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.Křídla speciální
Kód: SM
Barva: černá
Cena: ve vývoji, prozatím neprodejné
Popis: Dvouplášťové speciální křídlo CATFISH® z dilaminátu pro boční uchycení lahví (sidemount, bokovky) se vztlakem 160N (kompenzace až 16kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.