Kompenzátory vztlaku CATFISH

Název CATFISH® je obchodní označení křídel společnosti ANHINGA. Všechna naše křídla, včetně těch nejmenších, jsou vyráběná stejným technologickým postupem, jsou vždy alespoň dvouplášťová, skládají se z vnějšího obalu a z jedné nebo dvou vnitřních duší. Toto řešení jsme zvolili hlavně z důvodu zajištění vysoké spolehlivosti a tím i maximální bezpečnosti při potápění. Každé křídlo je složeno z alespoň dvou vrstev, jednoho či dvou inflátorů a jednoho až dvou vypouštěcích ventilů.

Všech křídla CATFISH® mají vnější obal vyrobený z materiálu DILAMININÁT. Jedná se o na zakázku vyráběný, vysoce kvalitní a odolný materiál. Dilaminát se skládá ze dvou Nylon-cordura vrstev, s rozdílnými vlastnostmi a funkcemi. Vnější vrstva je vysoce mechanicky odolná proti oděru, nereaguje na suché (velcro) zipy, při používání 'nechlupatí', slouží jako mechanická ochrana křídla. Vnitřní vrstva Dilaminátu je velmi hustě tkaná a má za úkol ochranu proti průpichu křídla.
Materiál vnitřní duše je označován jako Textane 210/290 s PUR fólií, to znamená opět materiál složený ze dvou rozdílných vrstev. Vnější Textane látková vrstva slouží opět jako mechanická ochrana, vnitřní PUR fólie je plynotěsná. Každá vnitřní duše CATFISH® je vysokofrekvenčně svařovaná a individuálně tlakově testovaná.
Křídla CATFISH® se tedy skládají vždy z alespoň čtyř vrstev materiálů s různými vlastnostmi, ve výsledku zajišťují maximální bezpečnost a odolnost.

Každé křídlo CATFISH® obsahuje alespoň jeden vysoce spolehlivý inflátor. Pro naše křídla používáme pouze vysoce kvalitní evropské inflátory, vnější ovládací prvky i vnitřní mechanismus je kovový. Hlava inflátoru je chráněná gumovým pouzdrem, zlepšuje tak i spolehlivost ovládání. Délka vrapové hadice je 40cm.
Na každém křídle je také alespoň jeden vypouštěcí ventil, s funkcí automatického odpouštění při přetlaku 0,25 baru. Stejně jako inflátory, jsou i ventily vyráběné v EU, z vysoce kvalitních materiálů. Na přání je možné na naše křídla doplnit další vypouštěcí ventily.

Na každém křídle CATFISH® (s výjimkou křídel typu sidemount a pro rebreathery) jsou na středovém popruhu dva páry kovových průchodek pro šrouby skruží dvou láhví (twinu) nebo adaptéru pro jednu láhev. Většina naší konkurence nabízí pouze jeden pár průchodek, my umožňujeme našim zákazníkům volbu výšky křídla na postroji. Všechna křídla pro jednu láhev mají ve středové části další otvory pro popruhy na láhve.
Křídla CATFISH® jsou vysoce hydrodynamická, jsou navržena tak, aby při pohybu ve vodě kladla minimální odpor a tím snižovala fyzickou zátěž a spotřebu plynů při potápění. Tvar našich křídel je navržený pro všechny nejrozšířenější evropské ocelové (Vítkovice, Apolda, Faber ap.) nebo duralové (Luxfer ap.) láhve.
Samozřejmostí u křídel CATFISH® je evropská certifikace CE (certifikát ČSN EN 1809), prokazující bezpečnost a spolehlivost našich výrobků. Křídla CATFISH® jsou vyráběna v České republice a pouze z českých nebo evropských materiálů a komponentů.Křídla pro jednu láhev (single) - 7.792 Kč s DPH
Kód: S16
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH S16 z dilaminátu pro jednu láhev, se vztlakem 160N (kompenzace až 16kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: R12
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové kruhové křídlo CATFISH R16 z dilaminátu pro jednu láhev, se vztlakem 120N (kompenzace až 12kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.

Kód: R16
Barva: černá, červená, modrá
Cena: 7.792,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové kruhové křídlo CATFISH R16 z dilaminátu pro jednu láhev, se vztlakem 160N (kompenzace až 16kg zátěže). Je vybaveno spolehlivým inflátorem se základní délkou vrapové hadice 40cm, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.