Kompenzátory vztlaku CATFISH

Název CATFISH® je obchodní označení křídel společnosti ANHINGA. Všechna naše křídla jsou vždy alespoň dvouplášťová, skládají se z vnějšího obalu a z jedné nebo dvou vnitřních duší. Toto řešení jsme zvolili hlavně z důvodu zajištění vysoké spolehlivosti a tím i maximální bezpečnosti při potápění. Každé křídlo je složeno z alespoň dvou vrstev, jednoho či dvou inflátorů a jednoho až dvou vypouštěcích ventilů. Některá křídla mají dvě nezávislé vnitřní duše (a také dva inflátory a vypouštěcí ventily).

Všech křídla CATFISH® mají vnější obal vyrobený z materiálu DILAMININÁT. Jedná se o na zakázku vyráběný, vysoce kvalitní a odolný materiál. Dilaminát se skládá ze dvou Nylon-cordura vrstev, s rozdílnými vlastnostmi a funkcemi. Vnější vrstva je vysoce mechanicky odolná proti oděru, nereaguje na suché (velcro) zipy, při používání 'nechlupatí', slouží jako mechanická ochrana křídla. Vnitřní vrstva Dilaminátu je velmi hustě tkaná a má za úkol ochranu proti průpichu křídla.
Materiál vnitřní duše je označován jako Textane 210/290 s PUR fólií, to znamená opět materiál složený ze dvou rozdílných vrstev. Vnější Textane látková vrstva slouží opět jako mechanická ochrana, vnitřní PUR fólie je plynotěsná. Každá vnitřní duše CATFISH® je vysokofrekvenčně svařovaná a individuálně tlakově testovaná.
Křídla CATFISH® se tedy skládají vždy z alespoň čtyř vrstev materiálů s různými vlastnostmi, ve výsledku zajišťují maximální bezpečnost a odolnost.

Každé křídlo CATFISH® obsahuje alespoň jeden vysoce spolehlivý inflátor, křídla se dvěmi nezávislými vnitřními dušemi obsahují inflátory dva. Pro naše křídla používáme pouze vysoce kvalitní evropské inflátory, vnější ovládací prvky i vnitřní mechanismus je kovový. Hlava inflátoru je chráněná gumovým pouzdrem, zlepšuje tak i spolehlivost ovládání. Délka vrapové hadice je 40cm.
Na každém křídle je také alespoň jeden vypouštěcí ventil, s funkcí automatického odpouštění při přetlaku 0,25 baru. Stejně jako inflátory, jsou i ventily vyráběné v EU, z vysoce kvalitních materiálů. Na přání je možné na naše křídla doplnit další vypouštěcí ventily (křídla se dvěma vnitřními dušemi obsahují ventily dva).

Křídla CATFISH® jsou vysoce hydrodynamická, jsou navržena tak, aby při pohybu ve vodě kladla minimální odpor a tím snižovala fyzickou zátěž a spotřebu plynů při potápění. Křídla CATFISH® jsou vyráběna v České republice a pouze z českých nebo evropských materiálů a komponentů a jsou cerfikována dle ČSN EN 1809 (CE certifikát).

Křídla pro rebreathery
Kód: CCR21
Barva: černá
Cena: 9.478,- Kč s DPH
Popis: Dvouplášťové křídlo CATFISH CCR21 z dilaminátu pro rebreathery, se vztlakem 21 kg. Je vybaveno spolehlivým inflátorem s volitelnou délkou vrapové hadice, jedním vypouštěcím ventilem vlevo s otevíracím tlakem 0,25 baru.