Křídlo CATFISH T21 pro dvě láhve (kompenzátor vztlaku)

T21

Křídlo Catfish T21 pro dvojče

Kód:

T21

Barvy:

černá, modrá, červená

Cena:

7.792,- Kč s DPH
  8.740,- Kč s DPH křídlo + infl. hadice

Popis:

Dvouplášťové křídlo pro dvě láhve, se vztlakem 21 kg, ve tvaru podkovy. Vnější vak dilaminát. Spolehlivý inflátorem s délkou hadice 40cm, jeden vypouštěcí ventil na levé přední straně. Středová část se dvěma páry průchodek pro šrouby a otvory pro lahvové popruhy. Na křídlo je možné umístit textovou nebo grafickou výšivku podle zadání zákazníka.

T21 T21 T21 T21 T21 T21 T21 T21 T21 Díry pro šrouby Díry pro šrouby Vnitřní duše


Podrobný popis:

Křídlo CATFISH T21 je dvouplášťový kompenzátor vztlaku, klasický tvar podkovy, určený pro technické i rekreační potápění se dvěma lahvemi. Certifikovaný vztlak křídla je 210N, tj. v přepočtu na zátěž kompenzace 21kg váhy kompletu s backplate, láhvemi a případně stagemi, zátěží, kanystry ap. Tento vztlak je mimo jiné doložen platným CE certifikátem pro křídla CATFISH.

Křídlo CATFISH T21 je navrženo pro vysokou zátěž,je určené i pro vrakové a jeskynní potápění. Vnější obal křídla je z dilaminátu, materiálu s vnější vrstvou vysoce odolnou proti otěru a vnitřní vrstvou s vysokou hustotou vlákna odolnou proti průpichu. Vnitřní duše je opět dvouvrstvá, vnitřní PUR (polyurethan) a vnější látková vrstva, materiál je označovaný jako Textane 210/290, materiál mnohem vyšší ohebností než například Cordura (důležité z hlediska využití vnitřního objemu křídla), při zachování srovnatelné mechanické odolnosti.
Při návrhu materiálů byl kladen důraz na vysokou odolnost proti průrazu a průřezu (vyšší jak například Cordura 500/1000 a srovnatelné materiály) a též i proti mechanickému otěru.

Díry pro šrouby Na rozdíl od většiny naší konkurence jsou křídla CATFISH mnohem univerzálnější při montáži kompletu křídla a backplate. Každé křídlo je osazeno dvěma páry vertikálních průchodek pro šrouby ve standardní 11″ rozteči (běžná rozteč šroubů většiny výrobců potápěčské techniky), z důvodu lepší možnosti vyvážení kompletu při potápění. Středový popruh je z čistého polypropylénu, nereaguje na vodu a nemění svojí délku (tj. zachovává délky roztečí kovových průchodek pro šrouby).
Střední část křídla neobsahuje jen průchodky na šrouby, ale i (na výrobu mnohem náročnější) montážní lemované otvory umožňující uchycení láhvových popruhů na zádové desky s různou roztečí otvorů pro popruhy, a to i pro montáž dvou nezávislých lahví popruhy přímo na zádovou desku.

YKKPoužitý zip na vnějším obalu je “světová špička v oboru”, zip YKK (plastový jezdec zipu, nezasekává se ani v extrémních podmínkách), preferovaný předními výrobci technických a outdoorových vybavení. Použité materiály a konstrukce zipu (velké články) zajišťuje vysokou odolnost zipu proti poškození, narozdíl od levnějších spirálových zipů zde nehrozí poškození vytržením části zipu. Jezdec zipu je plně chráněný díky konstrukci vnějšího obalu křídla.

InflatorDůležitou součástí každého křídla je i spolehlivý inflátor. Křídla CATFISH jsou osazena jedním z nejkvalitnějších inflátorů evropské výroby. Vnitřní část hlavy inflátorů i ovládací prvky jsou z nerezové oceli a niklo/chromované mosazi, hlava je vnitřně propojena s uchycením inflátoru pomocí kovového lanka. Vnější materiál je převážně vyztužený techno-polymer. Zaručená průtočnost plynu je 18.000 nl/h, provozní tlak do 12bar. Inflátor splňuje Evropskou normu UNI EN 1809:1997 týkající se kompenzátorů vztlaku.

Vypouštěcí ventilTaké vypouštěcí ventil tvoří důležitou bezpečností součást křídla. Na křídlech CATFISH jsou opět použity nízkoprofilové ventily od evropského výrobce a to ve vyšší verzi produktu. Ventil obsahuje nerezovou pružinu s nastaveným přetlakem 0.25bar, je přetlakový plně automatický, s možností ručního ovládání.Použité materiály jsou: techno-polymerové vnější části, vnitřní flange je z PA, pružina z nerezové oceli, těsnící materiál SLR (pružný silikonový elastomer), zajišťující výbornou těsnost ventilu. Táhlo ventilu je dlouhé 11cm, použité lanko má průměr 3mm (výrazně lepší manipulace s ventilem v porovnání s tenkými lanky), lanko se skládá z vnějšího opletu a vnitřního jádra (vysoká pevnost a odolnost). Plastový úchyt táhla je součástí křídla a je přidáván ke křídlu samostatně.

Barevné varianty Můžete si vybrat také barevnou variantu křídla, tuto možnost nabízíme pro všechna naše základní křídla. V případě barevné varianty je základní část křídla černá a barevné jsou pouze boční pruhy křídla. Barevné variace neslouží pouze jako estetický prvek, ale také jako velmi užitečná pomůcka pro rozpoznávání potápěčů a jejich výstroje. Velmi designově zajímavá je pak kombinace barevné varianty křídla spolu s barevně sladěným duralovým backplate, případně dalšími doplňky.

Loga na zakázku Další, unikátní, možností je umístění vámi navržených vyšívaných barevných log, obrázků či textů na naše křídla. Naše křídla se šijí kusově a vždy individuálně, takže umístění nápisů, log nebo obrázků je vždy možné. Fantazii se meze nekladou, omezení je dáno pouze plochou křídla a tím, že se jedná o vyšívání nitěmi, takže stejně jako u jakýchkoliv jiných výšivek není možné vyšít vše do nejmenších detailů (například fotografie ap.). Barevná paleta nití je široká, vyšívání se provádí na profesionální technice tzv. metodou “krátké nitě”, takže i na velkých výšivkách se při používání křídla výšivka neničí a je mechanicky odolná. Opět se jedná o zajímavou možnost odlišení své výstroje, populární jsou jména nebo přezdívky, loga klubů, česká vlajka, internetový odkaz atd.

Reflexní pruhyKřídla Anhinga je také možné na přání doplnit o bezpečnostní prvek reflexních pruhů po stranách křídla. Toto rozšíření jsme zařadili na přání záchranářských organizací, které naše křídla používají pro svojí práci. Potápěč s takto upraveným křídlem je pod vodou při nasvícení mnohem lépe viditelný. Doporučujeme reflexní pruhy spolu s barevnou variantou křídla (například “RESCUE” červená).

Středová nášivka Na středovém popruhu je umístěná certifikační nášivka s informacemi o výrobci, typu křídla, typem lahví pro které je křídlo navržené, rokem výroby, informacemi o omezení křídla a také údaji o CE certifikaci (CE EN 1809). Součástí křídlel Txx, Rxx a S16 jsou i dva pásky pro uchycení křídla k postroji, se suchými (velcro) zipy pro snazší uchycení.

Doplňující informace:


Materiály:

vnější vak Dilaminát, vnitřní duše Textane 210/290 - PUR zátěr

Barevné varianty:

černá (základ křídla), modrá, červená (pouze boční pruhy)

Váha:

xxxx g

Obsah balení:

komplet vnějšího obalu, vnitřní duše, 1x inflátor, 1x vypouštěcí ventil, PVC obal

Související a doplňkové produkty:


Komponenty křídel:
ILP55 LP hadice inflátoru 55 cm VV01 Druhý vypouštěcí ventil vpravo (příplatek)
 
Postroje se 3mm backplate (nerez/dural):
BA03 Postroj DIR BA03 backplate 3mm BZ03 Postroj BZ03 backplate 3mm se zkracovači
BL03 Postroj BL03 backplate 3mm s trojzubcem BT03 Postroj BT03 backplate 3mm se dvěma trojzubci
BS03 Postroj BS03 backplate 3mm, levý zkracovač
 
Postroje se 6mm backplate (nerez):
BA06 Postroj DIR BA06 backplate 6mm BZ06 Postroj BZ06 backplate 6mm se zkracovači
BL06 Postroj BL06 backplate 6mm s trojzubcem BT06 Postroj BT06 backplate 6mm se dvěma trojzubci
BS06 Postroj BS06 backplate 6mm, levý zkracovač

V případě jakýchkoliv dotazů nebo připomínek nás prosím neváhejte kontaktovat.Komentáře:


Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Váš komentář