Křídla

Kruhové křídlo sidemount (bokovky)

SM

Přehled

Kód:

SM

Barvy:

černá s barevným logem

Cena:

ve vývoji, prozatím neprodejné

Popis:

Dvouplášťové křídlo z dilaminátu pro bokové uchycení lahví (sidemount). Je vybaveno spolehlivým inflátorem, jedním vypouštěcím ventilem s otevíracím tlakem 0,25 baru

SM SM SM SM SM

Podrobný popis:

Křídlo CATFISH T25SM je dvouplášťový kompenzátor vztlaku určený pro technické potápění s bokovým uchycením lahví.

CATFISH T25SM je navržen pro vysokou zátěž, je určený i pro vrakové a jeskynní potápění. Vnější obal křídla je z dilaminátu, materiálu s vnější vrstvou vysoce odolnou proti otěru a vnitřní vrstvou s vysokou hustotou vlákna odolnou proti průpichu. Vnitřní duše je opět dvouvrstvá, vnitřní PUR (polyuretan) a vnější látková vrstva, materiál je označovaný jako Textane 210/290, materiál mnohem vyšší ohebností než například Cordura (důležité z hlediska využití vnitřního objemu křídla), při zachování srovnatelné mechanické odolnosti.
Při návrhu materiálů byl kladen důraz na vysokou odolnost proti průrazu a průřezu (vyšší jak například Cordura 500/1000 a srovnatelné materiály) a též i proti mechanickému otěru.

Použitý zip na vnějším obalu je 'světová špička v oboru', zip YKK (plastový jezdec zipu, nezasekává se ani v extrémních podmínkách), preferovaný předními výrobci technických a outdoorových vybavení. Použité materiály a konstrukce zipu (velké články) zajišťuje vysokou odolnost zipu proti poškození, narozdíl od levnějších spirálových zipů zde nehrozí poškození vytržením části zipu. Jezdec zipu je plně chráněný díky konstrukci vnějšího obalu křídla.

Důležitou součástí každého křídla je i spolehlivý inflátor. Křídla CATFISH jsou osazena jedním z nejkvalitnějších inflátorů evropské výroby. Vnitřní část hlavy inflátorů i ovládací prvky jsou z nerezové oceli a niklo/chromované mosazi, hlava je vnitřně propojena s uchycením inflátoru pomocí kovového lanka. Vnější materiál je převážně vyztužený techno-polymer. Zaručená průtočnost plynu je 18.000 nl/h, provozní tlak do 12bar. Inflátor splňuje Evropskou normu UNI EN 1809:1997 týkající se kompenzátorů vztlaku.

Také vypouštěcí ventil tvoří důležitou bezpečností součást křídla. Na křídlech CATFISH jsou opět použity nízkoprofilové ventily od evropského výrobce a to ve vyšší verzi produktu. Ventil obsahuje nerezovou pružinu s nastaveným přetlakem 0.25bar.
Ventily jsou jak plně automatické přetlakové ventily s možností ručního ovládání. Použité materiály jsou: techno-polymerové vnější části, vnitřní flange je z PA, pružina z nerezové oceli, těsnící materiál SLR (pružný silikonový elastomer), zajišťující výbornou těsnost ventilu. Táhlo ventilu je dlouhé 11cm, použité lanko má průměr 3mm (výrazně lepší manipulace s ventilem v porovnání s tenkými lanky), lanko se skládá z vnějšího opletu a vnitřního jádra (vysoká pevnost a odolnost). Plastový úchyt táhla je součástí křídla a je přidáván ke křídlu samostatně.

Doplňující informace:


Materiály:

Dilaminát, Textane 210/290 PUR zátěr

Barevné varianty:

černá s barevným logem

Váha:

xxxx g

Obsah balení:

komplet vnějšího obalu, vnitřní duše, 1x inflátor, 1x vypouštěcí ventil, PVC obal

V případě jakýchkoliv dotazů nebo připomínek nás prosím neváhejte kontaktovat.Komentáře:


Počet komentářů: 47

  1. Dr.h.c Marian Malovanik napsal/a 31. 3. 2020 v 2.34 :

    Zdravím chci se zeptat jak je to s tímto křídlem nemůžu nikde najít ceny atd a mám ho doma

Váš komentář